Jen co začne podzim přijde nevlídné počasí, může se v našich bytech začít objevovat plíseň nejčastěji v podobě tmavých map na zdi. Ovšem postihnout může i nábytek. Způsobuje ji především vlhko v bytě. Nutností musí být pravidelné větrání a zamezení sušení prádla v bytě. Sušičkou si tak může ušetřit boj s touto nezvanou návštěvou. Když se nám rosí okna, měli bychom tuto vlhkost pravidelně odstraňovat suchým hadrem jinak si jen zvýšíme vzdušnou vlhkost. Vyzkoušet můžete také odvlhčovací tablety které absorbují vlhkost v bytě. Když se však plíseň přeci jen objeví zavčas použijte protiplísňový přípravek ve spreji. Existují i speciální protiplísňové nátěry které je dobré aplikovat na problematická místa.
Prevence je základ
Krom výše uvedených rad platí také že ke zdi neumísťujeme nábytek, protože tím plísním dáváme šanci. Dalším prostorem, kde se často tvoří plíseň jsou koupelny. Dá se tomu bránit používání topení v koupelně, aby měli zdi prostor se vysušit a nikdy nenecháváme mokré ručníky v koupelně bez toho abychom je dali na topení. Plíseň totiž miluje vlhko a teplo.
Když dáme plísni prostor a nezatočíme s ní včas, přeroste nám boj s ní přes hlavu. Když jsme se ji jednou zbavili bohužel nemusí být vyhráno a může se s ní ještě někdy setkat.
Když však budeme dbát na prevenci a nedáme plísni šanci růst vyhrajeme. Byt zamořený plísní může zhoršit alergie, atopický ekzém nebo respirační potíže. V některých domácnostech je nejlepším řešením pořízení odvlhčovače. Možností, jak zatočit s tímto nepříjemným problémem je zkrátka více a každému se patrně osvědčí něco jiného. Ovšem prevence je nutná za každých okolností. Když se však plíseň vyskytne neváhejme ani minutu a dejte ji vale. Některé přípravky proti plísním jsou razantnější jiné ekologické. Každý si tak může vybrat jako cestou se vydá, vyhrát v boji s plísní může každý.